Książki idealne na prezent na dzień ojca

Twój tata uwielbia czytać i szukasz idealnej dla niego propozycji na książkowy prezent? Koniecznie sprawdź nasze pomysły na prezenty na dzień ojca. Znajdzie się tu coś dla fanów skandynawskich kryminałów (“Łowcy głów” – Jo Nesbø), miłośników książek historycznych (“Nadchodzi III wojna światowa” – Piotr Zychowicz i Jacek Bartosiak), ale i na przykład dla osób gustujących w angielskim poczuciu humoru! Zapraszamy do lektury.

 

 

“Nadchodzi III wojna światowa” – Piotr Zychowicz i Jacek Bartosiak

Tematyka poruszana w tej książce jest emocjonalnie trudna, ale jakże aktualna. Autorzy wprowadzają czytelnika w zawiłości związane z geopolityką, przepychankami oraz taktyką mocarstw. Historia wcale nie musi być nudna! Piotr Zychowicz zawsze udowadnia to w swoich pracach. Jego książki napisane są przystępnym, rzeczowym językiem i potrafią zaciekawić nawet te osoby, które na co dzień preferują zgoła odmienne gatunki literackie. 

“Trzech panów w łódce (nie licząc psa)” – Jerome K. Jerome

To książka wypełniona po brzegi inteligentnym humorem. Znakomity poprawiacz nastroju! Pozycja bardzo lekka i przyjemna, stanie się doskonałym kompanem wyciszających umysł wieczorów z kubkiem gorącego Earl Greya. Naprawdę warto rozsmakować się w angielskiej literaturze.

“Łowcy głów” Jo Nesbø

Co prawda ten kryminał nie należy już do najświeższych (pierwsze polskie wydanie ma już około 10 lat), ale jeśli Twój tata nie miał jeszcze okazji się z nim zapoznać, koniecznie podaruj mu tę książkę. Nie będzie żałował! Tempo nie zwalnia ani na sekundę, powieść obfituje w spektakularne pościgi, zwroty akcji i morderstwa. Wszystko to okraszone wybitną sztuką, tajemnicami finansowej elity i przestępczego podziemia. Jedna z tych książek, które porywają już od pierwszych stron. 

“Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” – Stephen Hanselman i Ryan Holiday

Książka obfitująca w inspirujące cytaty zaczerpnięte z dzieł Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Pomoże tacie w wyciszeniu i osiągnięciu wewnętrznego spokoju.