Książki jako prezenty na dzień ojca

Tatusiowe często są bardzo zapracowani i zabiegani. Wielu z nich nie ma czasu na czytanie książek. Niektórzy z nich nie przepadają za obcowaniem z lekturą. Z tego powodu książki to najlepsze prezenty na dzień ojca, ponieważ pomogą tacie rozbudzić pasję, jaką jest czytelnictwo. Dzięki tej aktywności panowie zrelaksują się i odpoczną.

Poradniki jako prezenty na dzień ojca

Idealnym pomysłem na podarunek dla taty są książki, które dotyczą ojcostwa. Sprawdzą się one szczególnie dla młodych tatusiów, którzy są dopiero na początku swojej drogi i nie wiedzą, co ich czeka, Dobry poradnik pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i zażegnać liczne dylematy, z jakimi ojciec się zmaga. Warto, by książka była napisana lekkim językiem. Najlepiej, kiedy jest okraszona humorem, gdyż takie lektury panowie czytają najchętniej. Idealnym przykładem jest pozycja zatytułowana “Dylematy taty, Subiektywny poradnik rodzica” autorstwa Piotra Krupy. Lektura ta spełnia wszystkie opisane wcześniej warunki. Dodatkowo zawarte są w niej zabawne ilustracje, które wywołają uśmiech u każdego czytelnika.

Jeśli jesteśmy w tematyce poradników, ciekawym pomysłem może okazać się książka, która dotyczy hobby. Będzie to np. poradnik dotyczący majsterkowania, ogrodnictwa, stolarstwa. Trzeba tylko wiedzieć, co obdarowany mężczyzna lubi. Interesująca wydaje się książka pt. “Zrób to sam. Poradnik majsterkowicza”. Proste projekty może wykonywać wspólnie rodzic z dzieckiem, co będzie wspaniałą formą spędzania wolnego czasu.

Książka kucharska dla taty

Czasem zdarza się tak, że mama musi pilnie wyjść i nie zdąży przygotować obiadu, czy kolacji. Jeśli wówczas na twarzy taty maluje się niepewność i przerażenie, jest to znak, że potrzebna mu książka kucharska. Dzięki dawce wiedzy zawartej w lekturze ani tata ani pociechy nie będą chodzić głodne. Przykładem takiej książki jest pozycja zatytułowana “Dziś gotuję ja! Książka kucharska dla mężczyzn” autorstwa H.P. Matkowitz. Alternatywą jest też lektura pt. “Oddasz fartucha, czyli facet w kuchni”, którą napisał Tomasz Strzelczyk.