Prezent na dzień ojca, czyli kryminał i thriller w jednym

Stephen King to jeden z najbardziej znanych i cenionych autorów literatury popularnej. Ten amerykański autor ma na swoim koncie kilkanaście bestsellerów literatury grozy. Jego książki czytają praktycznie wszyscy, nawet ci, którzy dotychczas niezbyt chętnie wybierali czytanie w czasie wolnym. Dlatego warto przemyśleć, czy książki z gatunku thrillera lub kryminału nie sprawdzą się jako prezenty na dzień ojca. Jednym z lepszych wyborów na powieść dla naszego taty jest książka To autorstwa Stephena Kinga. O czym opowiada? I dlaczego akurat ją warto wybrać?

Napięcie przez kilkaset stron

Książka Kinga jest klasycznym reprezentantem horroru, kryminału i thrillera w jednym. W tej kilkusetstronicowej powieści przyjdzie nam śledzić losy kilku nastolatków oraz poszukiwania związane z porwaniem jednego z nich. Stephen King od początku buduje gęstą i niepokojącą atmosferę, która jeszcze bardziej podnosi napięcie w całej opowieści. I to właśnie dlatego, choć książka jest długa, czyta się ją niezwykle łatwo i szybko. Sięgając po nią, warto uważać, gdyż od przedstawionej przez Kinga historii naprawdę jest ciężko się oderwać. Należy też wspomnieć, że ten amerykański autor nie pomija w powieści bardziej brutalnych elementów, a wręcz nadmiernie je eksploatuje, aby zwiększyć poczucie grozy.

Doskonały przykład literatury grozy

Powieść Stephena Kinga jest doskonałym przykładem udanej literatury grozy. To książka, która trafi praktycznie do wszystkich. Prosta narracja oraz charakterystyczni, a przy tym sympatyczni bohaterowie sprawiają, że w tę fikcyjną historię z elementami fantastycznymi wnika się momentalnie. Na uwagę zasługuje także fenomenalnie poprowadzona narracja oraz brak przestojów w fabule, które mogłyby zniechęcić nas do poznania dalszej części historii. King w tę powieść grozy umiejętnie wplata też wątki obyczajowe, a nawet romantyczne. Te jednak nie przytłaczają tego, co w książce najważniejsze, czyli jej wyjątkowego klimatu.